W dniach 4-6 września 2013 odbył się we Wrocławiu 9-th Central European Congress on Concerete Engeenering. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania było hasło: Concrete Structures in Urban Areas.

Wśród 176  z Polski, Czech, Węgier, Niemiec, Chorwacji, Austrii, Rumunii, Belgii , Włoch, Anglii a nawet tak odległych krajów jak Egipt, Syria byli również reprezentanci naszej Katedry.

Na 100  na Kongres zgłoszonych publikacji 62 zostały zaprezentowane w postaci wystąpień w sesjach tematycznych a 32 ukazały się w postaci posterów. Z Naszej katedry pochodziły 4 publikacje:

J. Deja, A. Łagosz, FLY ASH FROM THE FLUIDIZED BED BOILER AS REACTIVE POWDER REPLACING SILICA FUME IN HIGH-STRENGTH MORTARS,

J. Deja, P. Kijowski, M. Żurek, CONCRETE PAVEMENTS IN POLISH URBAN AREAS

G.Łój, DURABILITY OF CONCRETE PAVING BLOCKS IN THE OPERATING CONDITIONS OF URBAN ROAD INFTASTRUCTURE.

W. Nocuń-Wczelik, D. Gieracki, J. Piotrowska-Łój, EFFECT OF ANTI-ADHESIVES ON THE STRUCTURAL PHENOMENA ON CONCRETE SURFACE IN MACRO- AND MICROSCALE

2 pierwsze przedstawione w postaci referatów na sesjach a 2 kolejne – zaprezentowane jako postery konferencyjne w trakcie sesji posterowych.

Więcej informacji na temat 9-th CCC2013 we Wrocławiu znajdziecie na oficjalnej stronie Kongresu: www.ccc2013.pwr.wroc.pl, natomiast materiały Kongresowe w naszych autorów publikacji.