Za nami druga edycja Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże, będącego największym projektem edukacyjnym w Polsce dedykowanym inżynierom.

W tegorocznej edycji współzawodniczyły 23 uczelnie techniczne w kraju, które były reprezentowane przez 300 najzdolniejszych studentów budownictwa i kierunków pokrewnych.

Akademię Górniczo Hutniczą reprezentowała dziesięcioosobowa drużyna studentów naszego wydziału specjalizująca się w Technologii Materiałów Budowlanych, która podobnie jak w poprzedniej edycji
nie wróciła z finału z pustymi rękoma.

W konkursie drużynowym dzielnie wywalczyli trzecie miejsce projektując beton lekki o parametrach najkorzystniejszych z punktu widzenia wymagających konstrukcji.

Sukces odnieśli również w konkursie indywidualnym z zakresu wiedzy o technologii betonu, w którym Magdalena Barna zajęła drugie miejsce, co sprawiło że jako jedyna z 23 uczelni technicznych odnieśliśmy sukces w obu konkurencjach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i czekamy niecierpliwie na kolejną edycję.

Tekst i zdjęcia MB