W ramach wizyty w Katedrze Technologii Żywności Wydziału Biotechnologii w Uniwersytecie w Lublanie w dniu 27.01.2023 odbyło się seminarium na którym dr hab. inż. Waldemar Pichór, prof. AGH z Katedry Technologii Materiałów Budowlanych WIMiC wygłosił referat dotyczący możliwości drukowania budynków na Marsie pt.: „𝗣𝗼𝘁𝗲𝗻𝘁𝗶𝗮𝗹 𝗯𝘂𝗶𝗹𝗱𝗶𝗻𝗴 𝗺𝗮𝘁𝗲𝗿𝗶𝗮𝗹𝘀 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗲𝘁𝗵𝗼𝗱𝘀 𝘁𝗼 𝗰𝗿𝗲𝗮𝘁𝗲 𝗵𝗮𝗯𝗶𝘁𝗮𝗯𝗹𝗲 𝗰𝗼𝗻𝘀𝘁𝗿𝘂𝗰𝘁𝗶𝗼𝗻𝘀 𝗼𝗻 𝗠𝗮𝗿𝘀”.

Seminarium było spotkaniem roboczym mającym na celu omówienie możliwości realizacji wspólnego grantu w zakresie wykorzystania technologii druku 3D w przestrzeni kosmicznej i przyszłych bazach kosmicznych, finansowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną

Nasza uczelnia (oprócz W. Pichóra) reprezentowana była przez dr Agatę Kołodziejczyk z Centrum Technologii Kosmicznych AGH. Ze strony UL BF w spotkaniu roboczym uczestniczyła Prof. Nataša Poklar Ulrih oraz dr Ilja Gasan Osojnik Črnivec.

Spotkanie dotyczyło również omówienia możliwości wymiany studentów WIMiC i BF UL realizujących prace w tym zakresie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy!

KONTAKT: pichor@agh.edu.pl lub p.108 budynek A3